Karaboğa Yangın Kapılarının Avantajları

heading

Yangın çıkan binadan acil çıkış için tasarlanan yangın kapıları, bina içerisindeki insanları yangın merdivenlerine ulaştırır. Binaların, arka ya da binanın yapısına göre yan tarafına monte edilen kapılarl insanlar, yangın çıkan binadan güvenli ve seri şekilde çıkış yapabilmektedir. Ev, iş yeri, hastane, otel ve tüm binalarda bulunması, can güvenliği için gereklidir. Ayrıca, kamu kurumları ve yüksek katlı binalarda bulunması da yasal olarak bir zorunluluktur. Nüfusun hızla artmasına paralel olarak inşaat sektörünün de gelişmesi ve bina sayısının artması, ''yangın kapısı'' ihtiyacını da arttırmıştır. Özellikle İstanbul'da, her ilçede hizmet veren ve farklı kapasitelere sahip birçok ''yangın kapısı firması'' bulunmaktadır.

 Yangın kapısı temin etmek iyidir ancak asıl önemli olan, temin edilen yangın kapısının yasal standartlara sahip olup olmadığıdır. Yasal özelliklere sahip yangın kapıları için yalnızca, kurumsal yapıdaki firmalardan hizmet alınabilir. Uzmanlık alanlarından birisi ''yangın kapıları'' olan Karaboğa Mühendislik, İstanbul'un tüm semtlerine hizmet verebilecek kadar büyük bir firmadır. Yönetmeliklere uygun sertifikalı yangın kapıları, müşterilerin ihtiyaçlarına göre üretilir ve monte edilir. Yangın kapısı üretimi keşif aşamasıyla başlar, ürün monte edilene kadar devam eder. Kapının, yangına karşı ne kadar süre dayanabileceği, binada bulunan insan sayı ve diğer bazı özelliklere göre belirlenir. Firmamız tarafından üretimi gerçekleştirilen yangın kapıları, insanların en güvenli şekilde dışarı çıkmasını sağladığı gibi, yangın çıkan binayla da ilişkiyi tamamen kestiğinden, yetkililerin yangına müdahale etmesini kolaylaştırır. Ayrıca yangın kapıları, yangının yayılarak diğer binaları etkilemesini de önler.

 Yaşadığınız binaya uygun ve ekonomik fiyatlı yangın kapıları için, Karaboğa Mühendislik websitemizi ziyaret edebilir, yangın kapısı kategorimizi inceleyebilirsiniz. İhtiyacınız dahilinde, iletişim bilgilerimizle firmamızdan, istediğiniz zaman kesintisiz olarak müşteri hizmetleri desteği alabilirsiniz.